Що таке DOI?

DOI (Digital Object Identifier) — це унікальний ідентифікатор, який надає постійне посилання на будь-яке дослідження, яке ви додаєте до свого профілю, що робить його легкодоступним і цитованим. Він майже, як серійний номер, застосовуваний для постійної та унікальної ідентифікації цифрових об’єктів інтелектуальної власності будь-якого типу.

  • DOI надають інформацію про те, де вашу роботу можна знайти в Інтернеті. Вони гарантовано ніколи не зміняться, що робить їх чудовим способом забезпечити надійне посилання на будь-яке ваше дослідження.
  • DOI містять дату публікації вашого дослідження, щоб бути впевненим, що саме ви отримаєте заслужену оцінку.

Як отримати, де знайти DOI?

Насамперед! Не варто генерувати новий DOI для публікації, яка вже має його, оскільки це потенційно призведе до плутанини. Щоб додати DOI, наданий видавцем журналу, до ресурсу в репозиторії, заповніть відповідне поле під час створення ресурсу.


  • Спосіб перший

Видавець журналу або збірки повинен зареєструвати DOI принаймні для трирічного архіву публікацій. Він також визначає, чи необхідно надавати цей префікс давнішнім публікаціям або окремим частинам статей.

Зараз журнали, які підтримують політику відкритого доступу онлайн, зазвичай працюють на платформі OJS (Open Journal Systems)— системі управління веб-сайтом та видання журналів. OJS охоплює всі аспекти онлайн-виробництва та має метадані, схожі за своїми ознаками з метаданими репозиторієв, у тому числі DOI, який завжди можна знайти на сторінці вашої публікації (URI) в журналі.

  • Спосіб другий

ResearchGate — це науковий портал та соціальна мережа, засіб співробітництва між вченими з будь-яких наукових дисциплін. Ця система дозволяє згенерувати DOI для багатьох типів неопублікованих робіт, окрім тих, що потенційно мали бути опубліковані (стаття, книга, глава, патент, титульна сторінка, доповідь на конференції).

  • Спосіб третій

Figshare – це універсальне сховище для збереження та надання доступу до освітніх та наукових матеріалів. На платформі можна зберігати як робочі варіанти, доступні для перегляду лише власнику, так і завершені матеріали, вільно доступні усім користувачам. На щастя він генерує DOI для будь-яких типів публікацій. Так, це безкоштовно.

До того ж Figshare дозволяє підв’язати до облікового запису ваш профіль ORCiD, у який автоматично будуть імпортуватись дані. Але це ще не кінець історії. Якщо в вашому профілі Publons (Web of Science) налаштувати зв’язок із профілем ORCiD, то за один клік публікації, імпортовані з Figshare до ORCiD, з’являться ще й у вашому профілі Publons.

Отака дивна історія: Figshare —> ORCiD <—> Publons.