Основні питання, з якими стикаються автори під час роботи:

  1. Як створити ресурс?
  2. Як працювати з фіксованими таксономіями (словниками)?
  3. Як отримати URI ресурсу?
  4. Ще є питання?

Дивись також:


1. Як створити ресурс?

  • Авторизуйтеся в системі.

Перейдіть за посиланням для входу та введіть власні облікові дані – логін і пароль. Після авторизації ви потрапите на сторінку власного профілю. Там ви можете навіть щось налаштувати, але це немає сенсу, бо працюватимете ви в іншій системі.

  • Перейдіть до репозиторію, за стрілкою на рисунку.
  • Оберіть одну з колекцій відповідно до тематики розміщуваного ресурсу

Звичайно з часом колекцій може бути більше, ніж на рисунку. Перейдіть в певну колекцію.

  • Оберіть пункт з меню для створення ресурсу
  • Заповніть принаймні всі обов’язкові* поля форми, та не забудьте додати файл ресурсу.

Заповніть метадані форми (1), завантажте файл (2), натисніть кнопку “Опублікувати” (3) після того, як усе буде готово. Ескіз ресурсу буде згенерований автоматично з pdf-файлу.

Власне це все, але є певні нюанси заповнення метаданих із так званими фіксованими таксономіями (словниками)


2. Як працювати з фіксованими таксономіями (словниками)?

Існує два типи фіксованих таксономій — без можливості додавання нових термінів, а також такі, що надають можливість додавання у випадках, коли повний набір термінів передбачити неможливо.

У разі необхідності додавання нового терміну процес складається з двох етапів.

На першому етапі необхідно додати новий термін, але тільки у разі, якщо в словнику він дійсно відсутній. Наприклад, необхідно додати автора
“Петренко П. П.”. Зверніть увагу на пробіли, бо “Петренко П.П.” – це вже інший термін, тому що пробіл між ініціалами відсутній. Такі помилки мають дуже негативні наслідки під час пошуку ресурсів автора. Якщо з ним ототожнюєтеся декілька ідентифікаторів, стає технічно неможливим відфільтрувати всі ресурси цього автора.

Ведіть термін “Петренко П. П.” (1). Переконайтеся, що термін “Петренко П. П.” відсутній у словнику (2). Оберіть пункт для створення нового терміну у словнику (3).

УВАГА!
Кожний “Автор (Creator)” повинен мати єдиний ідентифікатор на весь репозиторій державною мовою незалежно від мови ресурсу та бути поданий у єдиному форматі:

Прізвище – Пробіл – Ініціал – Крапка – Пробіл – Ініціал – Крапка
Відхилення від цієї вимоги призведе до хаосу.

Додайте новій термін до словника:

На другому етапі повторіть введення терміну, та оберіть його із запропонованих у списку. Якщо результат виглядає так само, яка на рисунку, то у вас все вийшло вірно.

Це був приклад додавання терміну в фіксовану таксономію “Автори”, з іншими словниками такого типу алгоритм дій такий самий.


3. Як отримати URI ресурсу?

У разі, якщо вам необхідно поділитися з кимось власним чи будь-яким ресурсом з репозиторія, то для цього застосовують саме URI. Знайдіть ресурс, яким необхідно поділитись, та натисніть на позначку, URI одразу буде в буфері обміну. До того ж, ви можете надіслати його в інший спосіб, натиснувши на позначки соцмереж та месенджерів.


Ще є питання чи труднощі?

Пишіть до чату технічної підтримки в Teams.