Ресурс
Про особливості використання моделі поведінки матеріалу у конструкціях з комірково-каркасною структурою
Ресурс
Дані репозиторія
Мініатюра
Профілі авторів
Видання
Номер тому
1
Кількість сторінок або сторінка
3
Місто
Метадані Dublin Core:
dc:contributor
Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара
dc:coverage
Dnipro, UA
dc:creator
Шинкарук, В. І.; Ліповський, В. І.
dc:date
2023
dc:description
Сучасний розвиток комп'ютерного моделювання глибоко інтегрувався в процеси проектування конструкцій, в тому числі в аерокосмічному сегменті. Інтенсивне залучення цифрових технологій до виробничих процесів забезпечило можливість створення адитивних технологій. Саме ці технології допомагають змінити класичні підходи до створення об’єктів та отримати високоефективні раціональні конструкції. До таких конструкцій можна віднести комірково-каркасні структури (Lattice Structure). Такі структури створюються за допомогою селективного лазерного плавлення металів (Selective Laser Melting, SLM).
Комірково-каркасні структури — є комплексними тривимір-ними конструкціями, які складаються з повторюваних елементів або клітин, що утворюють просторовий масив. Елементарна клітинка, що входить до структури, може мати різну геометричну конфігурацію і певною мірою представляє собою мікроферму. Саме геометрія елементарної клітинки визначає фізичні властиво-сті структури (густину, міцність, жорсткість, анізотропію та ін.). Отже, можна підібрати геометрію таким чином, щоб забезпечити високі показники жорсткості та міцності, при цьому значно знизивши масу конструкції, що є критично важливим в аерокосмічній індустрії. Але адитивна технологія виготовлення також впливає на фізичну модель поведінки такої конструкції. Після виготовлення комірково-каркасна структура має концентратори напружень і зони локальних зв'язаних нерозплавлених частинок. Всі ці фактори впливають на фізико-механічні характеристики та властивості структури.
Слід зазначити, що комірково-каркасні структури характери-зуються складною геометрією просторових масивів, тому 3D моделювання, обробка, а також числові аналізи та експерименти методами кінцевих елементів (МКЕ) вимагають надзвичайно великих ресурсів.
dc:format
application/pdf
dc:language
dc:publisher
ДНУ
dc:rights
info:eu-repo/semantics/openAccess
dc:source
Challenges and Issues of Modern Science. Vol. 1
dc:subject
Aerospace vehicles
dc:title
Про особливості використання моделі поведінки матеріалу у конструкціях з комірково-каркасною структурою