Яка ліцензія є найбільш підходящою для моїх даних?
Дослідження, що зберігаються в приватному порядку: для результатів досліджень, завантажених у ваш обліковий запис і збережених приватно або в чернетці, ліцензія не є обов’язковою, оскільки тільки ви можете отримати до неї доступ на цьому етапі.
Загальнодоступні дослідження: усі загальнодоступні результати досліджень зберігаються за ліцензією. Роблячи свої дані загальнодоступними, ви зберігаєте право власності на свої об’єкти дослідження (як це часто не відбувається з традиційною публікацією).
Деякі з найпоширеніших ліцензій:
- CC BY (Атрибуція)
- CC0 (Права не захищені, суспільне надбання)
- CC BY-SA (Атрибуція-ShareAlike)
- CC BY-NC (Атрибуція-Некомерційна)
Більш детальну інформацію про кожну з цих ліцензій можна знайти нижче.
CC BY (Атрибуція)
Ліцензуючи результати ваших досліджень відповідно до CC-BY, гарантується, що ваше дослідження буде відкрито доступним, в той час як все ще гарантує, що інші надають вам належне у вигляді цитати, якщо вони використовують або посилаються на об’єкт дослідження. Ця ліцензія дозволяє іншим розповсюджувати, реміксувати, налаштовувати та спиратися на вашу роботу (навіть комерційно), якщо вони зараховують вас за оригінальне творіння. Це найбільш поступлива з пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального розповсюдження та використання ліцензованих матеріалів. Актуальна версія 4.0.
Переглянути ліцензійний акт | Переглянути Юридичний кодекс
CC0 (Права не захищені)
CC0 може бути особливо важливим для обміну даними та базами даних, оскільки в іншому випадку може бути незрозуміло, чи високофактуальні дані та бази даних обмежені авторськими чи іншими правами. Бази даних можуть містити факти, які самі по собі не захищені законом про авторське право.
CC0 рекомендується для табличних даних і баз даних і використовується сотнями організацій. Особливо рекомендується для отримання наукових даних. Хоча CC0 юридично не вимагає від користувачів даних цитувати джерело, він не знімає моральної відповідальності за надання атрибуції, як це часто зустрічається в наукових дослідженнях.
Переглянути ліцензійний акт | Переглянути Юридичний кодекс
CC BY-SA (Атрибуція-ShareAlike)
Ця ліцензія дозволяє іншим реміксувати, налаштовувати та спиратися на вашу роботу навіть у комерційних цілях, якщо вони зараховують вас і ліцензують свої нові творіння на однакових умовах. Цю ліцензію часто порівнюють з ліцензіями на вільне програмне забезпечення “копілефт”. Всі нові роботи на основі вашої будуть мати однакову ліцензію, тому будь-які похідні також дозволять комерційне використання. Це ліцензія, яка використовується Вікіпедією, і рекомендується для матеріалів, які могли б отримати користь від включення вмісту з Вікіпедії та аналогічно ліцензованих проектів.
Переглянути ліцензійний акт | Переглянути Юридичний кодекс
CC BY-NC (Атрибуція-Некомерційна)
Ця ліцензія дозволяє іншим реміксувати, налаштовувати та спиратися на вашу роботу некомерційно, і хоча їхні нові роботи також повинні визнавати вас і бути некомерційними, їм не потрібно ліцензувати свої похідні роботи на тих самих умовах.
Переглянути ліцензійний акт | Переглянути Юридичний кодекс